12.8 C
Galați
28 aprilie, 2024

Superliga: Hermannstadt revine după ce a fost condusă şi învinge Oţelul cu 4-1

Hermannstadt a învins-o, sâmbătă, acasă pe Oţelul Galaţi cu 4-1 (2-1), într-un meci din etapa a 29-a a Superligii de fotbal.

Hermannstadt a revenit după ce a fost condusă şi a câştigat meciul cu Oţelul Galaţi la o diferenţă de trei goluri.

Gălăţenii au deschis scorul în minutul 12, prin Teles. Până la pauză însă sibienii au întors rezultatul, marcând prin Stoica, min. 26, şi Paraschiv, din penalty, min. 44.

În partea a doua a meciului Hermannstadt a mai înscris de două ori, prin Stoica, min. 49, şi Neguţ, min. 87.

Cu 40 de puncte, Hermannstadt e pe locul 6, la egalitate cu UTA, dar cu golaveraj mai bun.

La rândul său, Oţelul rămâne pe locul 11, cu 33 de puncte.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE

ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!