16.9 C
Galați
29 aprilie, 2024

Universitatea Cluj e a treia echipă calificată în semifinalele Cupei României

Argentinianul Anselmo a marcat golul victoriei în minutele suplimentare de joc ale sfertului de finală din Cupa României.

Universitatea Cluj a câştigat astfel cu 1-0 partida cu FC Hermannstadt, după un meci pe care l-a dominat.

Sursa foto: Facebook/FC Universitatea Cluj

După o primă ocazie a lui Chipciu, Dan Nistor a luat la ţintă rădăcina bării porţii lui Căbuz, cu un şut de la peste 25 de metri.

Ngoma e egalat scorul la „bări” înainte de pauză, cu o lovitură de cap din marginea careului de 6 metri.

Intrat în repriza secundă, argentinianul Anselmo a bifat două ocazii consistente înainte de a marca golul victoriei, în al doilea minut suplimentar de joc.

Roger a trimis o centrare în faţa porţii, de unde Vali Gheorghe a trimis cu capul spre poartă. Căbuz a respins, însă Anselmo a fost pe fază şi a introdus mingea în plasă de pe linia porţii.

În ultimul meci al sferturilor se întâlnesc joi Universitatea Craiova şi Oţelul Galaţi.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE

ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!